Mitai apie kontracepciją

Kontracepcija šiomis dienomis yra ypač aktuali tema, todėl tai, jog apie ją mūsų galvoje gali būti įstrigę ne tik faktai, tačiau ir plačiai paplitę mitai, yra išties realu. Būtent keletą iš dabartinėje visuomenėje vyraujančių mitų apiekontracepciją šiandien ir aptarsime, aptardami jų realumą bei ieškodami teisingų atsakymų.

kontracepcija

Kontraceptinės tabletės padidina riziką susirgti vėžinėmis ligomis?
Šis teiginys yra teisingas tuomet, jei žvelgsime bent dešimtmetį atgal – kontraceptinės tabletės tuomet neigiamai veikdavo moterų medžiagų apykaitą, todėl tai galėjo padidinti riziką susirgti tiek vėžinėmis, tiek ir įvairiomis kitokiomis ligomis. Vis dėlto, bėgant laikui hormoniniai kontraceptikai buvo kardinaliai patobulinti, ko pasekoje praktiškai visos iki tol moterų organizmui grėsusios problemos buvo panaikintos, todėl šiuo metu rūpintis dėl realios kontraceptiniųtablečių grėsmės organizmui nevertėtų.

Gimdoje esanti spiralė padidina įvairių uždegimų riziką?
Jei kalbėsime apie tas spirales, kurios savo sudėtyje turi vario, jų vertėtų vengti, kadangi jos gali neigiamai įtakoti moters gimdą, sukeliant tiek uždegimus, tiek ir kitas ligas. Vis dėlto, šiomis dienomis moterys gali rasti ir išties platų vario savo sudėtyje neturinčių spiralių pasirinkimą, vietoj kurio dažniausiai yra naudojami gestagenai. Šio tipo spiralės ypač kokybiškai atlieka savo funkciją, į vidų trukdydamos patekti ne tik vyriškoms lytinėms ląstelėms, tačiau ir įvairiems pavojingiems mikroorganizmams, todėl galime konstatuoti, jog tokios spiralės ne tik nesukelia rizikos susirgti įvairiomis ligomis gimdos srityje, tačiau netgi ją ir sumažina.

Hormoniniai kontraceptikai apsaugo nuo lytiniu būdu plintančių ligų?
Yra pakankamai nemažai žmonių, kurie mano, jog hormoninių kontraceptikų naudojimas gali juos apsaugoti ir nuo lytiniu keliu plintančių ligų – tai yra ypač pavojingas mitas, kuris priverčia žmones prarasti budrumą saugantis nuo lytinių ligų, o tai gali baigtis blogiausiais galimais padariniais. Būtent dėl to, net ir naudojant šio tipo kontraceptikusnereikėtų prarasti apdairumo bei skirti papildomą dėmesį apsaugai nuo lytiniu būdu plintančių ligų, nes tik maksimalus apdairumas gali padėti išvengti tokio tipo nemalonumų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s