Patarimai naudojant hormonines tabletes

Hormoninės tabletės – tai vienas iš populiariausių kontracepcijos būdų ir tai yra suprantama, nes hormoninės tabletės yra lengvai naudojamos bei garantuoja apsaugą nuo apvaisinimo ribotam laikui. Vis dėlto, skubėti jomis naudotis nevertėtų – yra dalykų, kuriuos vertėtų žinoti dar prieš pradedant naudoti šį kontracepcijos būdą, apie kuriuos šiandien ir kalbėsime.

hormoninės tabletės

Prieš rinkdamiesi hormonines tabletes pasitarkite su gydytoja
Prieš pradedant naudoti hormoninę kontracepciją pasikonsultuoti su savo gydytoja yra ne tik patartina, tačiau ir privaloma. Taip yra dėl to, nes jei rinksitės hormonines tabletes remdamiesi reklamos įtaka ar tiesiog tuo, ką jums parekomendavo draugė, tai neprives prie jokių teigiamų rezultatų. Taip yra dėl to, nes kiekvienos moters organizmas yra skirtingas, todėl tik tinkama analizė, kurią gali atlikti gydytoja, gali padėti atrasti labiausiai jums tinkančias hormonines tabletes.

Vartojant alkoholį privaloma nusistatyti ribas
Ne, alkoholio vartojimas tiesioginės žalos hormoninių tablečių efektyvumui nedaro, todėl minimalus alkoholio vartojimas žalos tikrai nepadarys. Vis dėlto, jausti ribas vartojant alkoholį, kuomet yra vartojamos ir hormoninės tabletės, yra tiesiog privaloma. Taip yra dėl to, nes netinkamo alkoholio kiekio vartojimas gali nesunkiai privesti prie vėmimo, ko pasekoje iš organizmo bus pašalinta ir vėliausiai suvartota hormoninė tabletė. To pasekoje, visas hormoninių tablečių vartojimo ciklas kiek susimaišys, o rizika pastoti artimiausiomis dienomis padidės, kas nors ir nėra esminė žala, tačiau dalykai, kurie padidina riziką.

Nepanikuokite susidūrę su šalutiniu poveikiu
Net jei ir pradėjus vartoti hormonines tabletes, jums pasireiškė jų šalutinis poveikis – nepanikuokite bei nedarykite neapgalvotų veiksmų, kaip hormoninių tablečių keitimo ar jų vartojimo sustabdymo. Šalutinis poveikis per pirmuosius keletą mėnesių yra visiškai normalus, todėl su juo susidūrus nereikėtų keisti kasdieninio tablečių vartojimo rėžimo, kadangi dažniausiai šalutinis poveikis, netikėtai atsiradęs, netikėtai ir dingsta, jei tabletės yra vartojamos ir toliau. Taip, jei šalutinis poveikis yra labai stiprus, tuomet nedvejodamos apsilankykite pas savo gydytoją – tai tikrai nepakenks. Vis dėlto, nieko daugiau daryti nereikia – neapgalvoti veiksmai prives tik prie blogų pasekmių.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s