Alternatyvūs kontracepcijos būdai

Apie tokius kontracepcijos būdus kaip prezervatyvai ar hormoninės tabletės žinome tikrai daug. Vis dėlto, faktas, jog yra ir daug kitų kontracepcijos alternatyvų, apie kurias daugelis žino mažai arba nežino visiškai. Būtent apie tokius kontracepcijos būdus, kurie yra mažiau žinomi, šiandien ir kalbėsime.

kontracepcijos būdai

Poodinis implantas
Poodinis implantas – tai nedidelė kapsulės, kurios yra implantuojamos po moters oda, ties dilbiu. Šių kapsulių tendencingai išskiriamas progestogenas patenka į moters kraują, o tai leidžia apsisaugoti nuo nėštumo maždaug penkerius metus. Vis dėlto, šis kontracepcijos būdas turi ir vieną nemažą minusą – juo naudotis patartina tik tuomet, jei esate garantuota, jog nėštumo per artimiausius penkerius metus tikrai nenorite, nes norint šio implanto veikimą sustabdyti ankščiau, reikia tikrai solidaus dydžio tam skiriamų lėšų.

Injekcijos
Injekcijos – tai visame pasaulyje vis labiau populiarėjantis kontracepcijos būdas, kuris be jokios realios priežasties Lietuvoje yra pamirštas. Injekcijos, priklausomai nuo pasirinkto tipo, yra švirkščiamos kas vieną, du arba tris mėnesius. Džiugiausia tai, jog susišvirškus šią injekciją į savo organizmą, moteris yra visiškai apsaugota nuo galimo apvaisinimo. Vis dėlto, per anksti džiaugtis nereikėtų – bent jau toms moterims, kurios turi aukštą kraujospūdį, žindo kūdikį ar nėra sulaukusios pilnametystės, kurioms šis kontracepcijos būdas nėra rekomenduojamas.

Moteriškas prezervatyvas
Moteriški prezervatyvai populiarumu lygiuotis su vyriškais prezervatyvais tikrai negali, tačiau tai yra veikiau didesnių vyriškų prezervatyvų gamintojų investicijų į reklamą rezultatas, o ne situacija, nulemta mažesnės moteriškų prezervatyvų kokybės, nes taip tikrai nėra – moteriški prezervatyvai yra ne ką mažiau kokybiški nei įprasti, vyriški. Moteriški prezervatyvai apsaugo ne tik nuo nepageidaujamo nėštumo, tačiau ir nuo dalies lytiniu keliu plintančių ligų, tad atrodo, kad jie yra tikrai verti dėmesio. Vis dėlto, žvelgiant iš kitos prizmės, galbūt nedidelis moteriškų prezervatyvų populiarumas ir yra logiškas – norint užtikrinti jų kokybę patartina naudoti derintiną ar net papildomą kontracepcijos metodą, kas nėra labai patogu, o pridėjus ir tai, jog moteriškų prezervatyvų įsigyti yra išties nelengva, vargu, ar tai yra kontraceptinė priemonė, kurią rinktis yra verta.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s